Работа в банке, финансах, инвестициях и страховании
 
По категориям
Вакансии    Резюме

 
 
 
 
 
 
Быстрый поиск                        Расширенный поиск резюме
  Город
  Раздел
Ключевые слова
Банковские новости

Нацбанк безпiдставно звинувачує емiтентiв пластикових карток в монополiзмi, лобiюючи НСМЕП

Асоцiацiя "Український Кредитно-Банкiвський Союз" вважає абсолютно безпiдставними та необґрунтованими звинувачення Нацiонального банку на адресу емiтентiв пластикових карток мiжнародних платiжних систем у монополiзмi. УКБС вважає, що таким чином НБУ лобiює примусове впровадження Нацiональної системи електронних платежiв.

Як наголошують експерти Асоцiацiї, Нацбанк методологiчно невiрно визначає монопольне становище на ринку мiжнародних платiжних систем (карток Visa International та MasterCard Worldwide) порiвнянно з НСМЕП, посилаючись при цьому на статтю 12 Роздiлу II Закону України "Про захист економiчної конкуренцiї". Платiжнi системи не провадять комерцiйну дiяльнiсть з надання послуг користувачам карток, тому не можна спиратися на показники обсягiв використання карток МПС для обгрунтування проявiв монополiзму.

Черговою "аргументацiйною" помилкою НБУ, за висновком експертiв, є квалiфiкацiя показникiв одного з крупних українських банкiв на ринку МПС як прояв монополiзму. Регулятор посилається на частку емiтованих платiжних карт (36,4%), ринкову частку мережi банкоматiв (22%), платiжних термiналiв (47%), iмпринтєрiв (80%).

УКБС звертає увагу, що закон "Про захист економiчної конкуренцiї" визначає суб'єкт господарювання, який займає монопольне (домiнуюче) становище на ринку, якщо на зазначеному ринку у нього немає жодного конкурента або ж iснує режим обмеженого доступу iнших суб'єктiв господарювання на ринок. Загальновiдомо, що у кожного з банкiв на ринку МПС бiльше сотнi конкурентiв, а за перiод 2006-2008 рокiв 19 банкiв емiтували бiльше 500 тисяч карток, серед них всi банки "першої десятки". По сутi, будь-який український банк за бажанням може стати членом МПС, проводити емiсiю та/або еквайрiнг.

У своїй критицi мiжнародних платiжних систем Нацбанк звертає увагу на збитки вiд шахрайських операцiй, якi за 2007 рiк склали 1,5 млн грн., а також на скарги вiд громадян на незадовiльну роботу банкiв з платiжними картками МПС.

Проте, суттєва, на перший погляд, сума збиткiв, у розрiзi обсягу операцiй з картками МПС виглядає мiзерною. За пiдрахунками експертiв УКБС, за 2007 рiк збитки складають 0,0055% вiд загального обсягу операцiй з використанням карток МПС. Крiм того, вiдповiдно до закону "Про платiжнi системи та переказ коштiв в Українi" за такими операцiями банки приймають вiдповiдальнiсть на себе, розраховуючись з клiєнтами за завданi збитки у повному обсязi.

Що стосується скарг громадян, яких у першому пiврiччi 2008 року НБУ отримав лише 60, то у розрiзi загального обсягу користувачiв картками МПС в Українi - а це понад 40 млн клiєнтiв, - зазначена кiлькiсть складає всього 0,00015% вiд загальної сукупностi клiєнтiв МПС. В математицi, статистицi чи економiцi зазначенi показники як по збитках, так i щодо кiлькостi скарг вважаються такими, що можна не враховувати.

УКБС звертає увагу на недостатню та слабо доказову аргументацiю звинувачень Нацбанку на адресу емiтентiв карток МПС. За такими дiями, вважають в Асоцiацiї, НБУ прикриває лобiювання примусового впровадження НСМЕП в Українi.

Нагадаємо, що 19 червня Мiнфiн затвердив Змiни до умов проведення вiдкритого конкурсу з визначення уповноважених банкiв України, через якi має здiйснюватися виплата заробiтної плати працiвникам бюджетних установ та державної соцiальної допомоги, спрямованi на примусове запровадження виключно Нацiональної системи масових електронних платежiв для зазначених розрахункiв.

По материалам: UABanker.net


Читать также:

 • Работа в компаниях
  + Добавить
   
   
   
   
   
   
  Ссылки
  работа в банках киева банковские вакансии работа в рошен работа в укрэксимбанке универсал банк работа начальник отделения резюме руководителей работа в ощадбанке финстаф отп банк работа банк работа universal bank резюме финансиста работа в кредобанк страховой агент работа в финансах работа в укрсиббанке кредитный эксперт работа новая почта работа в новой линии архив вакансий работа в таскомбанк вакансии сбербанк работа в эльдорадо вакансии банков работа для банкиров работа в страховании вакансии в банках работа в банке фінстаф вакансии банков работа в сбербанке otp bank фінстафф работа в comfy pzu украина работа в пзу украина работа альфа банк киев райффайзен банк аваль работа для страховщиков работа в киеве работа в страховой компании вакансии банков украины работа в сильпо начальник отделения киев работа в приватбанке работа otp bank работа в softserves пиреус банк работа в банке работа в socar работа для финансистов работа в wog вакансии в финансах работа банк вакансии работа в эпицентр
   
     На главную | Каталог вакансий | Каталог резюме
  Работа по городам | Добавить вакансию | Добавить резюме
  Пользовательское соглашение | Карта сайта | Партнеры | Контакты

  Узнайте о новых вакансиях первыми.

  Подписывайтесь!