Работа в банке, финансах, инвестициях и страховании
 
По категориям
Вакансии    Резюме

 
 
 
 
 
 
Быстрый поиск                        Расширенный поиск резюме
  Город
  Раздел
Ключевые слова
Банковские новости

Нацбанк безпiдставно звинувачує емiтентiв пластикових карток в монополiзмi, лобiюючи НСМЕП

Асоцiацiя "Український Кредитно-Банкiвський Союз" вважає абсолютно безпiдставними та необґрунтованими звинувачення Нацiонального банку на адресу емiтентiв пластикових карток мiжнародних платiжних систем у монополiзмi. УКБС вважає, що таким чином НБУ лобiює примусове впровадження Нацiональної системи електронних платежiв.

Як наголошують експерти Асоцiацiї, Нацбанк методологiчно невiрно визначає монопольне становище на ринку мiжнародних платiжних систем (карток Visa International та MasterCard Worldwide) порiвнянно з НСМЕП, посилаючись при цьому на статтю 12 Роздiлу II Закону України "Про захист економiчної конкуренцiї". Платiжнi системи не провадять комерцiйну дiяльнiсть з надання послуг користувачам карток, тому не можна спиратися на показники обсягiв використання карток МПС для обгрунтування проявiв монополiзму.

Черговою "аргументацiйною" помилкою НБУ, за висновком експертiв, є квалiфiкацiя показникiв одного з крупних українських банкiв на ринку МПС як прояв монополiзму. Регулятор посилається на частку емiтованих платiжних карт (36,4%), ринкову частку мережi банкоматiв (22%), платiжних термiналiв (47%), iмпринтєрiв (80%).

УКБС звертає увагу, що закон "Про захист економiчної конкуренцiї" визначає суб'єкт господарювання, який займає монопольне (домiнуюче) становище на ринку, якщо на зазначеному ринку у нього немає жодного конкурента або ж iснує режим обмеженого доступу iнших суб'єктiв господарювання на ринок. Загальновiдомо, що у кожного з банкiв на ринку МПС бiльше сотнi конкурентiв, а за перiод 2006-2008 рокiв 19 банкiв емiтували бiльше 500 тисяч карток, серед них всi банки "першої десятки". По сутi, будь-який український банк за бажанням може стати членом МПС, проводити емiсiю та/або еквайрiнг.

У своїй критицi мiжнародних платiжних систем Нацбанк звертає увагу на збитки вiд шахрайських операцiй, якi за 2007 рiк склали 1,5 млн грн., а також на скарги вiд громадян на незадовiльну роботу банкiв з платiжними картками МПС.

Проте, суттєва, на перший погляд, сума збиткiв, у розрiзi обсягу операцiй з картками МПС виглядає мiзерною. За пiдрахунками експертiв УКБС, за 2007 рiк збитки складають 0,0055% вiд загального обсягу операцiй з використанням карток МПС. Крiм того, вiдповiдно до закону "Про платiжнi системи та переказ коштiв в Українi" за такими операцiями банки приймають вiдповiдальнiсть на себе, розраховуючись з клiєнтами за завданi збитки у повному обсязi.

Що стосується скарг громадян, яких у першому пiврiччi 2008 року НБУ отримав лише 60, то у розрiзi загального обсягу користувачiв картками МПС в Українi - а це понад 40 млн клiєнтiв, - зазначена кiлькiсть складає всього 0,00015% вiд загальної сукупностi клiєнтiв МПС. В математицi, статистицi чи економiцi зазначенi показники як по збитках, так i щодо кiлькостi скарг вважаються такими, що можна не враховувати.

УКБС звертає увагу на недостатню та слабо доказову аргументацiю звинувачень Нацбанку на адресу емiтентiв карток МПС. За такими дiями, вважають в Асоцiацiї, НБУ прикриває лобiювання примусового впровадження НСМЕП в Українi.

Нагадаємо, що 19 червня Мiнфiн затвердив Змiни до умов проведення вiдкритого конкурсу з визначення уповноважених банкiв України, через якi має здiйснюватися виплата заробiтної плати працiвникам бюджетних установ та державної соцiальної допомоги, спрямованi на примусове запровадження виключно Нацiональної системи масових електронних платежiв для зазначених розрахункiв.

По материалам: UABanker.net


Читать также:

 • Работа в компаниях
  + Добавить
   
   
   
   
   
   
  Ссылки
  фінстаф работа в кредобанк работа в укрэксимбанке начальник отделения работа в банке работа в рошен работа universal bank otp bank работа в страховании работа в страховой компании резюме финансиста работа для страховщиков работа новая почта работа в сильпо вакансии в финансах кредитный эксперт работа банк универсал банк работа начальник отделения киев вакансии в банках работа в ощадбанке работа банк вакансии работа otp bank работа в socar вакансии сбербанк работа в финансах работа в приватбанке работа в новой линии отп банк работа в укрсиббанке работа в softserves банковские вакансии пиреус банк резюме руководителей работа для банкиров архив вакансий работа в киеве работа для финансистов работа в эпицентр фінстафф вакансии банков райффайзен банк аваль pzu украина страховой агент работа в эльдорадо финстаф работа в comfy работа в сбербанке работа в таскомбанк работа в wog работа в банке вакансии банков работа в банках киева вакансии банков украины работа в пзу украина работа альфа банк киев
   
     На главную | Каталог вакансий | Каталог резюме
  Работа по городам | Добавить вакансию | Добавить резюме
  Пользовательское соглашение | Карта сайта | Партнеры | Контакты

  Узнайте о новых вакансиях первыми.

  Подписывайтесь!