Работа в банке, финансах, инвестициях и страховании
 
По категориям
Вакансии    Резюме

 
 
 
 
 
 
Быстрый поиск                        Расширенный поиск резюме
  Город
  Раздел
Ключевые слова
Банковские новости

АУБ подала до НБУ пропозицiї щодо удосконалення порядку збереження обов'язкових резервiв на рахунку НБУ

Асоцiацiя українських банкiв звернулась до керiвництва Нацiонального банку України з обґрунтуванням низки пропозицiй, що матимуть позитивний вплив на забезпечення стабiльностi банкiвської системи України. Зокрема, у листi Першого вiце-президента АУБ Володимира Бондаря до Першого заступника Голови НБУ Анатолiя Шаповалова йдеться про Постанову Правлiння НБУ вiд 20.04.2010 р. N210, вiдповiдно до якої з 1 травня введенi вимоги щодо 100% перерахування банками сформованих обов'язкових резервiв на окремий рахунок в НБУ.

У зв'язку iз суттєвiстю зазначених змiн до порядку формування обов'язкових резервiв, Асоцiацiєю українських банкiв було проведено опитування банкiв щодо впливу вимог Постанови N210 на їх дiяльнiсть. Отриманi вiдгуки показали, що банки з розумiнням ставляться до впровадження нових вимог, розглядаючи їх як монетарний iнструмент управлiння грошовою масою в обiгу. Разом з тим, на думку банкiв, Постанова N210 передбачає дещо шаблонний пiдхiд з вилучення додаткової маси коштiв з банкiвської системи. Як наголошують в АУБ, за березень мiсяць дiйсно вiдбулося збiльшення ресурсної бази в цiлому по банках, але при аналiзi кожного банку окремо спостерiгається дисбаланс лiквiдностi. "Тобто для окремих банкiв з невисоким запасом лiквiдностi дiї НБУ будуть мати негативнi наслiдки", - кажуть в АУБ.

В АУБ також наголошують, що вiдповiдно до Постанови N210 банки втрачають гнучкiсть в поточних розрахунках з клiєнтами, тому що, здiйснивши перерахування 100% резервiв до НБУ, банк втрачає поточнi кошти упродовж операцiйного дня. Як пояснюють в АУБ, для забезпечення безперебiйного проведення платежiв клiєнтiв банк буде змушений тримати кошти на своєму коррахунку понад обсяги обов'язкових резервiв або залучати кошти з мiжбанкiвського ринку. Обидва варiанти ведуть до збiльшення розмiру витрат банкiв - або зв'язуються додатковi кошти на коррахунку, якi залучаються банками на платнiй основi, або сплачуються вiдсотки за мiжбанкiвськими кредитами. "Нарощення таких непродуктивних витрат є неприпустимим в умовах ще незавершеної економiчної кризи", - наголошує Володимир Бондар.

В АУБ називають i iншi приклади негативного впливу Постанови на дiяльнiсть банкiв. Так, скажiмо, якщо банк не буде в змозi залучити на мiжбанкiвському ринку кошти для виконання своїх зобов'язань, то вiдповiдно до вимог регулятора його нормативи лiквiдностi Н4, Н5 будуть складати 0%, хоча фактично банк буде мати достатньо коштiв на окремому рахунку в НБУ. Також наголошується, що додаткове спрямування лiквiдних коштiв до НБУ або розмiщення в державнi облiгацiї призведе до гальмування процесiв вiдновлення кредитування суб'єктiв господарювання та збiльшення боргу держави.

Виходячи з вищенаведеного, з метою нiвелювання негативного впливу вимог Постанови N210 на дiяльнiсть банкiв, забезпечення покращення платоспроможностi та лiквiдностi банкiвської системи, АУБ звернулась до НБУ з низкою пропозицiй. Зокрема, АУБ пропонує збiльшити вiдсоткову ставку за залишками коштiв банкiв на окремому рахунку в НБУ до розмiру облiкової ставки. Також АУБ запропонувала гарантувати банкам врахування цiльових ОВДП (випущених для фiнансування заходiв, пов'язаних з проведенням чемпiонату Євро 2012) для покриття обов'язкових резервiв банку у розмiрi 100% номiнальної вартостi протягом усього термiну обiгу вказаних облiгацiй до остаточного погашення.

На переконання АУБ, врахування таких пропозицiй матиме позитивний вплив на забезпечення стабiльностi банкiвської системи України.

По материалам: UABanker.net


Читать также:

 • Работа в компаниях
  + Добавить
   
   
   
   
   
   
  Ссылки
  резюме руководителей работа в кредобанк работа в socar работа в эпицентр работа в wog работа в банке работа альфа банк киев работа в укрсиббанке начальник отделения киев финстаф работа для финансистов работа в сбербанке архив вакансий работа в пзу украина вакансии банков украины отп банк работа банк вакансии банков работа в comfy работа в рошен начальник отделения работа в softserves работа в новой линии pzu украина работа в укрэксимбанке работа в киеве работа в страховой компании работа для банкиров вакансии сбербанк работа universal bank вакансии банков работа в страховании otp bank банковские вакансии работа для страховщиков работа банк вакансии работа в финансах работа otp bank работа в ощадбанке вакансии в финансах пиреус банк кредитный эксперт фінстаф фінстафф работа в приватбанке работа в таскомбанк работа в банке работа в банках киева работа в сильпо резюме финансиста универсал банк работа райффайзен банк аваль работа новая почта работа в эльдорадо вакансии в банках страховой агент
   
     На главную | Каталог вакансий | Каталог резюме
  Работа по городам | Добавить вакансию | Добавить резюме
  Пользовательское соглашение | Карта сайта | Партнеры | Контакты

  Узнайте о новых вакансиях первыми.

  Подписывайтесь!